ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ
Ավարտվող 2018 թվականին մենք մտանք քաղաքական ու հասարակական կյանքի վերափոխումների նոր փուլ: Ունեցանք եւ՛ լավ, եւ՛ դժվարին օրեր: Ու թող 2019 թվականը դառնա դեպի ապագան գնացող մեր մտահղացումները կյանքի կոչելու տարի:
Բնականաբար, առաջին հերթին շնորհավորում եմ մեր զինվորներին, հրամանատարներին, Ամանորը սահմանամերձ բնակավայրերում դիմավորող մեր հայրենակիցներին, ովքեր պաշտպանում են այս երազած ու հաղթական խաղաղությունը:
Տոնական այս օրը ցանկանում եմ, որ ամանորյա եղեւնիները զարդարող շղթաները նաեւ լուսավորեն ժողովրդավարական պետություն ու քաղաքացիական հասարակություն ստեղծելու մեր ընտրած ճանապարհը:
Կրկին շնորհավորելով Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ՝ մաղթում եմ, որ սկսվող 2019 թվականը դառնա առողջության, բարեկեցության, հայոց պետականության հետագա ամրապնդման, տնտեսության, մշակույթի, գիտության ու կրթության զարգացման եւ մեր երազանքների իրականացման հերթական տարին:

Поздравление Председателя НС А.Баблояна с Новым годом и Св.Рождеством
В завершающийся 2018 год мы вошли в новый этап реформ общественно-политической жизни. Были и хорошие, и трудные дни. И пусть 2019-й станет годом претворения в жизнь наших грядущих планов.
Естественно, в первую очередь поздравляю наших солдат, офицеров, встречающих Новый год в приграничных селах наших соотечественников, кто защищает этот желанный и победоносный мир.
В этот праздничный день желаю, чтобы украшающие новогодние елки гирлянды огней освещали также избранный нами путь созидания демократического государства и гражданского общества.
Еще раз поздравляю с Новым годом и Св.Рождеством, желаю, чтобы начинающийся 2019-й стал очередным годом здоровья, благополучия, дальнейшего развития армянской государственности, экономики, культуры, науки и образования, осуществления наших мечт”.